Гранд тур по Балканам . 30.04.2021-09.04.2021

10-денний автобусний ГРАНД ТУР по БАЛКАНАМ

7 Країн: Сербія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Албанія, Македонія, Болгарія, Румунія 17 Локацій: Нові Сад, Етно-село «Станішичі», Сараєво, Благай, Мостар, Котор, Будва, Тирана, Дуррес, Берат, Поградец, Охрид, Благоєвград, Софія, Русе, Бран, Брашов

ПРОГРАМА ТУРУ

День 1 (30.04.2021)

07.00 – виїзд з Києва на комфортабельному автобусі зі спальними місцями.

21.00 – 23.00 – проходження українсько — румунського кордону

День 2 (01.05.2021)

07.00 – 08.00 – проходження румунського – сербського кордону

10.00 – 13.00 – НОВІ САД, СЕРБІЯ, який називають «культурною столицею Балкан», адже тут знаходяться різноманітні музеї, проходять численні міжнародні фестивалі. Історичний центр міста дуже схожий на Прагу чи Відень. І це цілком зрозуміло, адже Нові Сад — адміністративний центр Воєводини, області, яка довгий час залишалася частиною Австро-Угорщини. Це «класичне» невеличке європейське містечко, з доброзичливими людьми і чудовою архітектурою.

16.00 – поселення у готель**** в етно-селищі «СТАНІШИЧІ», БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА. Етно-село, немов поза часом і простором, повертає нас до природи і предків, простоти колишнього способу життя. Село було засноване у 2003 році завдяки натхненню Бориса Станішича. Упродовж декількох років він подорожував сербськими селами у центральній частині Боснії в пошуках старих будинків і об’єктів. Результатом є справжнє гірське село в центральній частині рівнини Семберське.

День 3 (02.05.2021)

Сніданок. 12.00–16.00 САРАЄВО, БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА — справжня подорож уминулі століття. Башчаршія — по-східному колоритний турецький квартал — був збудований у XV-XVI століттях. Центральні райони, де зосереджена більшість торгових закладів, з’явилися в роки австро-угорського панування і багато в чому нагадують історичні квартали Відня. Сараєво притягує неповторним колоритом. Нещодавно він пережив руйнівну війну, однак стрімке відродження принесло звання міста Європи, що найшвидше оновлюється.

18.00 – поселення до готелю**** у м. БЛАГАЙ. Це невелике, але дуже цікаве місце. Тут жили дервіші і королі! У печері прямо під горою б’є джерело — звідси бере початок річка Буна, утворюючи гарний водоспад. По обидва боки річки розташувалися кафе і ресторанчики, що дозволяють одночасно з прийомом їжі милуватися красою цього місця. Будиночок дервішів до сих пір стоїть цілий і неушкоджений. Раніше будь-який мандрівник міг зупинитися тут абсолютно безкоштовно. 

День 4 (03.05.2021)

Сніданок. 08.30–11.00 МОСТАР – сьогодні це мирне європейське містечко, яке виглядає майже так само, як до війни. Однак в середині 90-х минулого століття Мостар ледь не позбувся увсіх своїх пам’яток, ключовою з яких є Старий міст, що був побудований турками через річку Неретву в XVI столітті. У Мостарі, місті трьох релігій, цей міст служив засобом зв’язку між мусульманськими боснійцями і християнами, а сьогодні — став символом повернення до простого і мирного життя.

15.00 – 17.00 КОТОР, ЧОРНОГОРІЯ. На усьому узбережжі Адріатичного моря немає іншого міста, де середньовічна архітектура збереглася настільки ж добре, як у старій частині Котора. До того ж, збереглася не фрагментарно, а у вигляді цілого містечка. Саме за цю унікальну цілісність Старий Котор було визнано всесвітнім культурним надбанням і взято під охорону ЮНЕСКО. Місто знаходиться на березі Которської затоки у фьорді, який за своєю красою є унікальним на всьому Середземномор’ї.

18.00 – БУДВА, ЧОРНОГОРІЯ. Поселення до готелю *** на узбережжі Адріатичного моря. У цьому місті Чорногорія постає у всій своїй красі та різноманітності. Старе місто було зруйноване землетрусом в 1979 році, проте у даний час успішно відновлене. Тут є три музеї, церкви і фортеця, високі вали якої оточують центральну площу Старого міста

День 5 (04.05.2021)

Сніданок. 13.00 – 17.00 – ТИРАНА, АЛБАНІЯ. З давніх часів, ніби ховаючись від небажаних поглядів, на заході Балканського півострова простягається «земля Сканденберга і нащадків гірських орлів». У багатьох є досить мізерні відомості про Албанію, але при її відвідуванні приємно вражає відкриття самобутньої, красивою, доброзичливою країни з чудовим кліматом. Тирана не має великої кількості пам’яток, але вона здатна підкорити своєю надихаючою сумішшю сучасної інфраструктури, цивілізації та культурних цінностей, що робить її унікальною.

18.00 – Поселення до готелю *** на узбережжі Адріатичного моря у м. ДУРРЕС, що знаходиться у 40 км від Тирани. Пляжна лінія Адріатичного моря в Дурресі розтягнулася на 15 км. Пляжі мають сипучий білий пісок і пологий вхід до моря. Досить часто глибина починається лише після 50 метрів від берега. Дуррес – це місто з багатовіковою історією. На початку XX століття він навіть встиг побувати столицею Албанії. Тут збереглося безліч пам’яток різних епох: амфітеатр для гладіаторських боїв часів римського панування, руїни фортеці з оборонними вежами — візантійською та венеціанською, королівська вілла Ахмета Зогу — часів становлення незалежної Албанії в XX столітті.

День 6 (05.05.2021)

Сніданок. 10.00 – 13.00 – БЕРАТ. Крізь похмурий комуністичний період в Албанії збереглося лише два історичних старих міста — Гірокастра і Берат (обидва — у спадщині ЮНЕСКО). І якщо Гірокастра збереглася завдяки тому, що це було рідне місто диктатора Енвера Ходжі, то Берат уцілів лише дивом. Берат — це місто-музей, а його старовинна фортеця — ледь не єдина в країні. При погляді на місто складається враження, що місцеві жителі люблять світло більше за інших. Таку ілюзію створює те, що у кожному з будинків у кілька разів більше вікон, ніж зазвичай. Завдяки цій особливості Берат називають ще й «Містом тисячі вікон».

16.30 – поселення до готелю **** у м. ПОГРАДЕЦ на албанському узбережжі Охридського озера — найглибшої (понад 300 м) водойми Балкан. Це один з найгарніших албанських курортів, місто з багатою історією. Назва міста пов’язана зі старовинною сербської фортецею. Курорт відомий м’яким кліматом, чудовими гірськими пейзажами, озером Охрід з рідкісною рибою коран. На курорті є безліч пам’яток: національний парк Дрілона з підземними водними джерелами, християнська базиліка V століття, музей Лінської мозаїки, стародавній міст Голіку і, звичайно ж, безліч сувенірних магазинів і ресторанів.

День 7 (06.05.2021)

Сніданок. 10.00 – 14.00 – ОХРИД, МАКЕДОНІЯ. Стародавній Охрид відомий незрівнянними архітектурними пам’ятками. У 80-х роках минулого століття його внесено до переліку ЮНЕСКО. Сьогодні Охрид називають «слов’янським Єрусалимом», адже на македонському узбережжі Охридського озера розташовано 365 діючих православних церков.

20.00 – поселення до готелю *** у м. БЛАГОЄВГРАД, БОЛГАРІЯ. Місто відоме гарним центром, оздобленим мармуром. Природними особливостями міста є м’який клімат, близькість до гірського масиву і велика кількість зелених площ, парків і садів. Місто багате на культурні пам’ятки. Наприклад, квартал «Вароша» вражає гостей своєю унікальною архітектурою епохи болгарського відродження. Історичний музей, церква «Введення Богородиці» і багато інших унікальних місць перетворюють Благоєвград на справжню гордість для своїх жителів і улюблене місце туристів.

День 8 (07.05.2021)

Сніданок. 10.00 – 14.00 – СОФІЯ, БОЛГАРІЯ — одна з наймолодших столиць в Європі, що отримала цей статус лише в 1879 р. Втім, це дуже стародавнє місто з багатою історією і культурою. Одна з найдавніших пам’ятнок Болгарії — Собор Святої Софії, на честь якої болгарська столиця і отримала свою сучасну назву. Софія — одна з найбільш компактних і зручних для прогулянок європейських столиць.

18.30 – поселення до готелю *** у РУСЕ, БОЛГАРІЯ — п’ятому за величиною місті у Болгарії, що має унікальну старовинну архітектуру і є обласним центром. Відвідувачі Русе не можуть бути не зачаровані аристократичною старою архітектурою, прострими площами та вулицями. Місто назвают «маленьким Віднем» через австрійський стиль архітектури, що з’явився після звільнення від Османского ярма в 1878 р. Вулиці міста поєднують стиль бароко із сучасним. Окрім того, туристів зацікавлять: Пам’ятник Свободи, Пантеон діячів епохи Болгарського національного Відродження, фортеця Левентабія, Махмудова колона, церкви та багато іншого.

День 9 (08.05.2021)

Сніданок. 13.00 – 14.30 – візитівка Румунії — замок БРАН. Його слава пов’язана з сумнозвісним графом Дракулою, головним персонажем роману XIX століття Брема Стокера «Дракула». Нараховуючи усього 17 кімнат, замок Бран є найбільш дорогою нерухомістю в країні вартістю приблизно в 140 мільйонів доларів.

15:00 – 18:00 – БРАШОВ — «перлина Румунії», розташована у самому серці країни. Тут кожен будинок — загадка, кожна будівля — легенда. Вимощені бруківкою пішохідні вулички, різнокольорові кам’яні будиночки з кованими решітками воріт і червоними черепичними дахами. Здається, що це старовинне німецьке містечко. Але ні! Тут розмовляють румунською, п’ють пиво «Ursus» і розплачуються леями (місцева валюта). Тут є своя чарівність і колорит!

День 10 (09.01.2021)

15.00 – прибуття до Києва

Вартість туру з людини при двомісному розміщенні 470 євро

У вартість туру включено:

  • проїзд на комфортному автобусі
  • відвідини УСІХ міст, зазначених у програмі туру
  • готелі***/**** зі сніданками (2-місні номери)
  • туристичні податки у готелях (city-tax)
  • користування системою Аудіо-гід 
  • спальне місце в автобусі під час нічних переїздів

Додатково сплачується:

  • *-послуги місцевих ліцензованих гідів (5€ за год. екскурсії) – за бажанням (Сараєво, Тірана, Охрид, Бран+Брашов )
  • 10€ — Covid-19 страхування (15€ — туристам від 60 років)

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*

5 + 11 =

Заказать тур
×